Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 19.03.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 19.03.2024

Cauta stiri

'Sori', la distanţă pe "planeta" Venus. Cîrstea s-a impus în duelul loviturilor câştigătoare, însă a ratat şansa de 3-0 în setul doi şi a fost taxată drastic. Blockbuster aşteptat în turul al treilea de la Indian Wells

Sorana Cirstea, eliminata de Venus Williams! Reactia americancei: "Bine ca am castigat, in setul 2 incepuse sa joace foarte bine!"

INDIAN WELLS // Organizatorii au anuntat programul! Ora la care va juca Simona Halep cu Dolehide

A stins prazul cu zaibar! :) "Craiovaaaa, Craiovaaa, uuuu, champions of Romania!" Un american a facut show in fata stadionului VIDEO

"Bizonul" are un obiectiv secret » Vrea să doboare un record din sezonul 2012-2013

Acuze extrem de grave la adresa FRF: "S-au făcut manevre mafiote"

INDIAN WELLS. UPDATE S-a schimbat ora de start a meciului Simona Halep - Caroline Dolehide » Ce s-a întâmplat la Indian Wells

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (11 martie 2018)

FOTO Tânăra iubită l-a făcut tată la 51 de ani » Momente fericite pentru un fost fotbalist legendar

VIDEO + FOTO A cedat din nou! Gazonul de pe noul "Oblemenco", mai rău ca un câmp de cartofi

FOTO Mondial fără splendoare! Fotomodelele de top boicotează turneul din Rusia

FOTO + VIDEO Ianis Hagi a dat lovitura! Ce superbolid BMW a primit vedeta de la Viitorul

Victorie importantă pentru Pandurii în vederea salvării de la retrogradare

Momente teribile pentru un fotbalist de legendă a Farului: după epilepsie, a mai primit o veste zguduitoare

Bouchard, fata care a pierdut totul în tenis. Ce se ascunde în spatele zâmbetului din şedinţele foto sexy: sponsorii i-au spus 'pa-pa!', colaboratorii au rupt unilateral contracte şi a primit o palmă uriaşă de la Nike

VIDEO | Ultraşii lui Lille au intrat pe teren şi i-au luat la bătaie pe jucători!

BREAKING NEWS | Răsturnare de situaţie pentru PAOK. Echipa lui Răzvan Lucescu a primit decizia Comisiei de Apel după incidentele din meciul cu Olympiakos. PAOK revine în lupta pentru titlu

Imaginea frustrării. Mitriţă şi-a ieşit din minţi după ce a trimis mingea în tribună din lovitură liberă

Continuă lupta pentru locul 1 dintre Halep şi Wozniacki. Daneza a trecut fără probleme în turul 3 la Indian Wells

Ora la care se joacă meciul Simona Halep - Caroline Dolehide

Casa campionilor a ajuns casa văduvelor. Răzvan Toma scrie despre Ion Voinescu

"Când am început să urc, nu se găseau rachete, nu existau săli pentru antrenamente iarna, echipament...". Cum vrea Hăne să dea înapoi ceea ce tenisul i-a oferit lui

LIVE BLOG | FCSB - Viitorul, ora 20:45. Hagi: "Noi să fim mai iuţi!". Dică: "Ştiu ce le cere Hagi". Cine arbitrează partida. Echipele probabile

FCSB-iştii sunt apăraţi după acuzele aduse de rivalii de la CFR. "Toţi arbitrii se antrenează acolo. Călin şi Dică sau Călin şi cu mine suntem prieteni de mult timp"

Cum obtii despagubiri in caz de cutremur. Procedura pentru cei cu asigurare obligatorie s-a simplificat

INDIAN WELLS // Ploaia a dat peste cap programul initial! Ora la care va juca Simona Halep cu Dolehide

Niculae a dat in toata lumea dupa esecul cu Craiova! "Are dreptate Becali, trebuie neaparat sa facem asta!" Ce l-a enervat pe patronul Astrei

Iordanescu, raspuns TAIOS pentru propriul patron: "Sa nu uitam de unde am plecat! Daca am ceva de discutat cu el, o fac in privat!"

Se face in vara! Barca da o LOVITURA URIASA pe piata transferurilor: detaliul care anunta mutarea anului in Europa

Ce achizitie! A semnat cu City in mijlocul sezonului: mutarea de ultim moment reusita de liderul din Premier League

Steaua - Viitorul, primul SOC al play-off-ului! Presiune mare pe Dica: CFR si Craiova au castigat, Steaua e pe 3! Surprizele din echipa

Oltenia, pamant interzis! Mitrita isi avertizeaza adversarii: "Nu are cum sa castige cineva in acest INFERN!"

OPINIE / Poate ca nu fac "blaturi", poate atat ii duce mintea! Chirea, dupa faza incredibila de la Calarasi - Afumati

VIDEO | Scene teribile in Franta! Fanii lui Lille au intrat pe teren si si-au batut jucatorii!

Dezvaluirea soc facuta de un episcop despre Lumina Sfanta de la Ierusalim: Aprind lumina de la lampa

Neymar si-a anuntat plecarea de la PSG: "Nu vrea sa se intoarca, e decizia finala!" Unde poate ajunge cel mai scump jucator al planetei

Tanar cu “superputeri”, arestat de politie. Ce au gasit asupra lui

OFICIAL Barcelona are acordul pentru a face un supertransfer în vară! Ce sumă vor plăti catalanii

Liverpool vrea să rezolve problema portarului » Jurgen Klopp, gata să spargă banca pentru goalkeeper-ul naţionalei Angliei

Cum trag marii handbalisti la toaletă :) » Imaginea care face pe toată lumea să râdă

Ana Bogdan îi face concurenţă Simonei Halep! Jucătoarea din Sinaia a semnat cu un sponsor celebru

Transfer de ultim moment la Barcelona! Catalanii au făcut anunţul oficial: "E un mix între Xavi şi Iniesta"

"Vă rog să mă iertaţi!" Levente Polgar, primul concurent cu dizabilităţi la Arctic Ultra 6633, a abandonat: "Am intrat în furtună polară cu vânt de peste 100 km/h. Mi-a răsturnat sania cu mine cu tot. Le-am cerut organizatorilor să...". Un alt

VIDEO | Handbal? Simply the best! Două din cele mai bune jucătoare ale României în ultimii 20 de ani au apărut într-un clip video, prin care au arătat lumii o ”părticică” din frumuseţile sportului

Halep a primit o întrebare delicată la Indian Wells, dar a răspuns pe măsură: "Îi voi spune lui Darren să mă pedepsească!" Ce a declarat despre viitoarea adversară

INTERVIU | Bogdan Burcea, după calificarea de senzaţie a echipei SCM Craiova în semifinalele Cupei EHF: ”Se pare că victoria noastră cu CSM Bucureşti nu le-a dat de gândit”. Planurile de viitor ale formaţiei din Bănie

EXCLUSIV | Când Lăcătuş băga piciorul sub minge şi zidul "dormea" în ghete. "Am trecut pe lângă el şi i-am zis aşa". Povestea unuia dintre golurile de generic înscrise după '90

FOTO & VIDEO | Primul meci al Fiorentinei fără Davide Astori. Momente tulburătoare! Alin Toşca, monument de tristeţe

Victorie într-un meci nebun pentru Kayseri! Cinci goluri, un penalty, o eliminare şi o repriză pe care Şumudică a văzut-o din tribune. Prima reacţie a antrenorului român: "Aş fi campion dacă s-ar întâmpla asta!"

"Arbitrul Calin si Dica sunt prieteni de foarte mult timp!" Motivul pentru care centralul de la CFR-Iasi s-a antrenat pe stadionul din Pitesti

OFICIAL | Primul transfer al verii realizat de Barcelona! Anuntul facut pe site-ul oficial: va semna imediat ce se deschide fereastra de mercato

"Imi vine sa vomit inaintea meciurilor!" Dezvaluirea facuta de cel mai important om al lui Wenger dupa un sezon DEZASTRUOS facut de Arsenal

Becali a anuntat transferul lui Alibec: "O sa vedeti ca pleaca in vara!" Suma pe care Steaua o poate obtine

VIDEO | Scene emotionante in Italia! Meciul Fiorentinei, intrerupt in minutul 13 in memoria lui Astori

Sumudica se apropie de locurile de Europa! Victorie pentru Kayseri dupa un meci cu 5 goluri

Romania are un singur sportiv la Jocurile Paralimpice de Iarna

FOTO | Protest dur in Liga 2! Suporterii au luat foc cand au vazut cine sta pe banca: "Ce cauta bufonul asta in libertate?"

Meci cu scantei pentru Sumudica: romanul, eliminat de arbitru! Prima reactie a lui Sumi: "As fi campion daca s-ar face asemenea greseli in favoare mea!"

"Stanciu a incercat, dar atat am putut!" Reactia noului antrenor al Spartei dupa un meci dezamagitor facut de roman

Momente teribile pentru un fotbalist de legendă al Farului: după epilepsie, a mai primit o veste zguduitoare

PAOK - AEK ATENA, liveTEXT ACUM » Derby pentru titlu în Grecia pentru echipa lui Răzvan Lucescu » A început meciul!

liveTEXT de la 20:45 » FCSB - Viitorul » Echipa de start trimisă de Dică: comeback inedit în centrul apărării

"Cooperativa" belgiană » Echipele a doi români implicate în meciuri cu cântec în ultima etapă a sezonului regulat

Stop pentru HC Zalău în Cupa EHF » Echipa care a eliminat-o va fi adversara Craiovei în semifinale

VIDEO Moke a marcat primul său gol în Turcia chiar pe terenul lui Galatasaray

liveTEXT de la ora 1:00 » Simona Halep luptă pentru "optimi" la Indian Wells cu o necunoscută

Mamma mia, Ciro! Immobile s-a întrecut pe sine în al cincilea minut de prelungiri din Cagliari - Lazio. VIDEO | Cum a marcat golul începutului de an în fotbalul mondial

S-a terminat sezonul regulat în Belgia! Chipciu şi Răzvan Marin, destine diferite faţă de Rotariu şi Boloni. Eupen - Mouscron era 0-0 în minutul 73, dar apoi a urmat coşmarul pentru echipa lui "Roti"

"Neymar nu vrea să se mai întoarcă la PSG, decizia e ireversibilă!". Şeicii au apăsat butonul de panică! Ce vrea să facă Nasser Al Khelaifi pentru a-l convinge pe brazilian să rămână în Franţa

CSM Bucureşti îşi cunoaşte adversarul din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin! Timp de 30 de minute, Metz şi Ferencvaros au dat senzaţia că nu-şi doresc să înfrunte campioana României

Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0. Cernat a marcat în ultima secundă dintr-un penalty comis de Oliva

TENIS DE MASĂ | Trei medalii pentru România la Campionatul European de Tineret: zi intensă pentru Cristi Pletea, cu semifinală şi finală încheiate în set decisiv

Şi-a recunoscut greşeala? Posibilul motiv din spatele mutării surprinzătoare a lui Dică la derby-ul cu Viitorul

Meci foarte şters, victorie pentru Voluntari după o gafă enormă a lui Oliva. ACS Poli debutează cum nu se poate mai prost în play-out. Cronica partodei decisă la ultima fază

LIVE BLOG | FCSB - Viitorul, ora 20:45. Mare surpriză pregătită de Dică în apărare! Cine joacă lângă Planic, câştigătorul duelului Gnohere-Alibec şi cum răspunde Hagi

LIVE BLOG | PAOK - AEK 0-0, la pauză. Răzvan Lucescu, luat prin surprindere de oaspeţi. PAOK s-a chinuit într-o atmosferă incendiară

Sumudica, meci cu emotii in Turcia! Victorie pentru Kayseri dupa un meci cu 5 goluri, iar romanul e mai aproape ca oricand de Europa

Ce veste! Claudiu Raducanu revine in forta: fostul jucator al Stelei incepe o viata noua

Astori a vegheat asupra lor! Fiorentina, victorie la primul meci fara capitanul ei, cu gol marcat chiar de inlocuitorul sau in defensiva

Petrescu, antrenor la Steaua?! "Ar pleca in secunda 2", spune Muresan. De ce nu s-ar intelege cu Becali

Mai intai s-au bucurat, apoi au incremenit! Momentul in care Fiorentina a marcat golul victoriei cu Benevento! Cum au reactionat fanii

Buffon nu s-a putut stapani cand a vazut fotografia lui Astori pe Juventus Arena! Cum a reactionat legenda lui Juve

In vara a ales-o pe PSG, acum face o afirmatie soc! Prima declaratie a lui Mbappe dupa eliminarea cu Real: "Asta e diferenta"

Ronaldo a fost intrebat pe cine ar alege intre PSG si Real, legenda braziliana a raspuns! Ce sfat i-a dat lui Neymar

O, Doamne! De unde a scos-o pe-asta?! Immobile a marcat golul sezonului in Serie A in minutul 90+5: VIDEO

Surpriza in primul 11 la FCSB: pe cine a ales Dica intre Alibec si Gnohere si cu cine incepe in aparare // ECHIPELE DE START

ANAF scoate la licitatie masini confiscate! Pretul de pornire pentru un Volkswagen Tiguan

Gafa uriasa a lui Maxi Oliva in minutul 90+2 o ingroapa pe ACS Poli la Voluntari! Cernat a decis meciul din penalty

Fostul stelist Moke a marcat primul gol la noua sa echipa! VIDEO

ACUM LIVE Meci jucat sub cod rosu! PAOK a scapat de depunctare si o intalneste acasa pe AEK, cu spectatori! Ce masuri au luat grecii: FOTO

SUPER VIDEO: Ionut Lupescu s-a filmat in timp ce canta "Eu vara nu dorm" si a postat clipul pe Facebook :)

Pretul faimei si al milioanelor! Marturia unui campion mondial: "Momentul in care ma voi retrage va fi momentul in care voi fi din nou liber"

Credinciosi loviti de fulger, in timpul slujbei de duminica. 16 au murit, 140 au fost raniti

CSM Bucuresti isi stie adversara din sferturile Ligii Campionilor! Dubla de foc pentru Neagu & Co, cu meciul decisiv in deplasare

HALEP - DOLEHIDE, liveTEXT de la ora 1:00 » Simona joacă pentru "optimi" la Indian Wells cu o necunoscută

"Antrenorul din umbră" de la FCSB pune presiune pe Dică: "Are cel mai bun lot"

Cel mai bun stelist din meciul cu Viitorul s-a enervat: "Aceste lucruri mă supără!"

Inamicul public numărul 1 al lui Becali, după meciul cu Viitorul: "Să plece din România, nu s-a mai pomenit un om atât de obraznic!"

PSV Eindhoven, umilinţă istorică suferită în campionat! » De 54 de ani nu se mai întâmplase acest lucru: 'Să ne fie ruşine!'

Pierderea grea pentru Dică înaintea derby-ului cu CFR Cluj: "Posibil să aibă contractură"

Mourinho vrea la United un fotbalist de la Juventus Torino

LIVE BLOG | FCSB - Viitorul 2-1. Sclipirea lui Budescu şi golul lui Momcilovic readuc echipa lui Dică la două puncte de CFR înainte de meciul direct

De aici a plecat totul! FOTO & VIDEO | Golul anulat lui Varela a declanşat haosul. Prima decizie, ce spun doi arbitri greci despre faza care a aruncat în aer derby-ul PAOK - AEK

Şoc la Indian Wells! O puştoaică de 16 ani a eliminat cea mai în formă jucătoare a circuitului: "Tremur, e o nebunie". Vestea bună primită de Simona

A fost acuzat de "prietenii" cu arbitrul de la CFR - CSM Poli Iaşi, iar acum a ieşit la atac! Dică: "Aştept dovezi, am vorbit deja cu un avocat!". Concluziile după primul derby din play-off: "Emoţii mari în final"

Gică Popescu a explicat cum a câştigat FCSB derby-ul cu Viitorul. "Baciul", încântat: "E unul dintre cei mai buni jucători români în momentul de faţă". Ce a spus despre Alibec şi Ianis şi calitatea pe care i-a "împrumutat-o" fiului său

FCSB a câştigat, dar Becali tot "a luat foc": "Ăsta nu e fotbal". Discursul dur, pe cine a luat în colimator şi cum a explicat alegerea curioasă a lui Dică: "A zis că pasează mai bine, că nu ştiu ce..."

Gigi Becali a izbucnit şi l-a făcut praf pe Dan Petrescu: "El înjură de morţi şi de familie, nu s-a mai pomenit un om atât de obraznic. Ia pleacă, bă, din România!"

Tecău şi-a învins fostul partener. Horia şi Juls Rojer s-au calificat în 'optimi' la Indian Wells şi continuă forma bună în circuit

LIVE BLOG | PAOK - AEK 0-0. Prima decizie oficială a fost luată la două ore de la întreruperea meciului! Varela a marcat, dar golul a fost anulat şi a început haosul, iar patronul lui PAOK a intrat înarmat pe gazon. Filmul unei noi seri nebune în

Hagi, dezamăgit după eşecul cu FCSB: "Jucătorii au fost lenţi în gândire. Trebuia să avem mai multă personalitate"

Viitorul exista pentru Steaua! Stelistii revin pe locul 2, dupa 2-1 cu Viitorul! Budescu a reusit o nebunie: bara-bara-gol! VIDEO AICI

UPDATE: PAOK - AEK A FOST INTRERUPT DEFINITIV! Toate momentele unei seri halucinante: patronul lui Lucescu a intrat cu pistolul pe teren

Orasul din Romania administrat de primar dupa cum scrie in carti. A fost desemnat cel mai eficient si sigur

Presiune maxima pe Dica: risca sa fie DEMIS! Becali n-a venit la meci si spune ca titlul e pierdut fara o victorie in aceasta seara

"...Fiecare joaca cum vrea". Declaratie bizara a lui Leo Grozavu dupa ce ACS Poli a pierdut in minutul 90+3 la Voluntari, din penalty

Putin, anunt fara precedent! A ordonat doborarea unui avion cu 110 pasageri la bord

SIMONA HALEP, INDIAN WELLS // Simona joaca in aceasta noapte, in jurul orei 00:00. Inca doua meciuri inaintea duelului Simona - Dolehide

"ASTA NU E FOTBAL! AM CASTIGAT CU NOROC". Becali, reactie soc dupa Steaua 2-1 Viitorul

Alarma inainte de meciul cu CFR! Dica a explicat de ce l-a scos pe Pintilii si de ce NU poate fi demis de la Steaua

"PLEACA, BA, DAN PETRESCU DIN ROMANIA! CA TU ESTI PETRESCU SI INJURI PE TOATA LUMEA". Becali a luat foc la adresa antrenorului CFR-ului

Gica Popescu: "Budescu este unul dintre cei mai buni jucatori romani in momentul asta!"

"Noi la titlu? Glumiti?" Hagi, resemnat dupa meciul cu Steaua: "Au jucat mai mult fotbal ca noi!"