Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 25.04.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 25.04.2024

Cauta stiri

Final cu cuţitele pe masă în Liga 1: Steaua are programul, Mureşul, arbitrii!

S-a stabilit centralul la derby: Iulian Dima arbitrează meciul Dinamo - Rapid

De neoprit! VIDEO Bicfalvi a marcat din nou pentru Volyn şi e golgheter în Ucraina. Fostul stelist a ajuns 11 reuşite în 19 meciuri

Au vrut răzbunare pentru eliminarea din Cupa României, dar au evoluat slab, în 10 oameni şi au primit gol pe final de meci. Universitatea Cluj câştigă trei puncte mari în faţa rivalei. "U" - CFR Cluj 1-0

Derby-ul speranţei pentru “U”! Victorie uriaşă pentru echipa lui Falub cu rivala CFR! "U" Cluj - CFR Cluj 1-0. Morar, primul gol după doi ani

Deac, dezamăgit de înfrângerea din derby-ul Clujului: "Numai nouă ni se puta întâmpla asta"

Dican pune prima sa înfrângere pe banca CFR-ului pe seama eliminării lui Petrucci: "S-a rupt totul acolo. Îmi felicit echipa pentru cum a jucat"

Reghecampf se va întâlni de Paşte cu Gigi Becali. Gâlcă vrea şi el o întrevedere cu patronul. Cine va câştiga postul la Steaua, începând din vară? Ceva s-a schimbat în optica patronului

Falub: "Meciul a fost salvat de execuţia fantastică a lui Morar! Sper să ne împlinim şi următorul vis: evitarea retrogradării"

INTERVIU | CONTRA, în mijlocul a 44 de milioane de chinezi: "Încă mă adaptez, schimbarea e mare". Primul meci al lui "Guriţă" chiar în ziua de Paşte. De ce laudă Contra campionatul chinez

Diego Costa va rata următoarele patru meciuri ale lui Chelsea

Schimbare în iarbă » Simona Halep va aborda diferit sezonul pre-Wimbledon faţă de anul trecut

Amelie Mauresmo, însărcinată » Andy Murray se însoară!

Din Rusia vine calificarea! » HCM Baia Mare are o misiune extrem de grea la Volgograd: au de apărat 2 goluri

EXCLUSIV Gigi se bagă din nou peste antrenor » Primul ordin pentru Gâlcă după eliberare: "Scoate-l din echipă!"

Premieră la Steaua: trupa lui Costel Gâlcă a avut pentru prima dată un căpitan străin

The Special One fără secrete » Jose Mourinho se destăinuie într-un interviu spectaculos: ”Am o problemă: devin din ce în ce mai bun”

Ce scriu azi ziarele de sport din Europa (11 aprilie 2015)

Ce veste pentru Florin Andone! Poate prinde un transfer de senzaţie » Şanse minime de a mai rămîne la Cordoba

Pariază pe succesul Simonei Halep » Verdict dat de presa americană: "Aşa vom discuta despre ea peste 10 ani"

Te consideri microbist? 5 meciuri pe care nu ai voie să le ratezi în acest weekend » Toate sînt liveTEXT pe GSP.RO

Lupta pentru titlul se dispută cu casa închisă » S-au vîndut toate biletele la derby-ul dintre ASA şi CSU Craiova

Stop joc! Irina Begu, eliminată în "sferturile" de la Charleston de Angelique Kerber

EXCLUSIV Probleme pentru Cristi Pustai » A pierdut un om de bază cu doar cîteva ore înainte de derby-ul cu Dinamo

Un nou condamnat din Dosarul Transferurilor a ieşit din puşcărie » Va petrece 5 zile acasă pentru bună purtare

EXCLUSIV Dau totul pentru victorie » Surpriza pe care le-o pregătesc rapidiştii rivalilor pentru diseară

Derby-day în Liga 1! LiveTEXT de la 19:00 Dinamo - Rapid » Echipele probabile

Fobalul nu ia pauză nici de Paşte! LIVE SCORE | Concordia - CSMS Iaşi, ora 14:00. Urmează ASA Târgu-Mureş - CS U Craiova, ora 16:30

FOTO | Gafă la BBC. Cum s-a îmbrăcat o prezentatoare TV. Luminile din platou i-au făcut bluza transparentă

ANALIZĂ | Fără erori în Săptămâna Patimilor. Arbitrii nu au comis greşeli importante în etapa 25 din Liga 1

VIDEO | Surdu şi Bud joacă azi meciul pentru titlu. Sheriff Tiraspol - Milsami Orhei, partida pentru care moldovenii au cerut acoperire TV

Schimbare făcută de Tone Tiselj pentru returul Volgograd - Baia Mare: Gjeorgjievska, inclusă în lotul de "16" | LIVE SCORE, de la ora 14:00

Nici un pole position pierdut în 2015 pentru Hamilton: campionul mondial va pleca primul în Marele Premiu al Chinei. McLaren, coşmarul continuă: din nou primii din coadă

Bayern are infirmeria plină. Guardiola e îngrijorat: "Suntem într-o situaţie critică. Am doar 14 jucători pe care mă pot baza"

S-au inversat rolurile. Acum, fotbaliştii acuză suporterii că joacă la pariuri: ”Au scoruri corecte şi se supără când nu câştigăm”

Play-off cu scântei. CSU Ploieşti şi BT Cluj au pierdut pe teren propriu, iar acum sunt obligate să câştige "afară" pentru a evita eliminarea. Cu suporterii de la fotbal în spate, Steaua a învins dramatic CSM Oradea

Stoican îşi joacă viitorul la Dinamo în derby-ul cu Rapid. Variantele "câinilor" pentru înlocuirea antrenorului. Cine ar fi cel mai potrivit?

Tara din UE, unde salariul minim e 1.300 euro/luna, are nevoie de muncitori straini: "Asteptam romani, sunt bine pregatiti"

Becali schimba strategia dupa infrangerea cu Petrolul: "Avem nevoie de 5-6 transferuri" Prima tinta pentru finalul sezonului

Surpriza! Cu ce antrenor se vede Gigi Becali de Paste! Viitorul Stelei depinde de discutiile care au loc in urmatoarele zile

Fenomen alarmant, fotbalul se poate opri: inca un arbitru isi gaseste masina ARSA! "Asta e noul sport national la noi"

Ordinul lui Becali, din nou o mutare de ZERO puncte! Galca a primit un telefon in dimineata meciului cu Petrolul! Ce a fost obligat sa faca

Caterinca suprema la antrenament! Cum trage la poarta un fotbalist dupa ce s-a invartit de 13 ori in jurul mingii! Nimeni n-a dat gol :)) VIDEO

Arbitrul de care Dinamo a facut misto mult timp va fi la centru in aceasta seara la derby-ul de pe National Arena

Hamilton, procentaj 100% in calificari! Britanicul pleaca primul si in Marele Premiu al Chinei! Cum arata grila de start:

Fabulos! Ce i-a reprosat dictatorul Nicolae Ceauescu lui Ilie Nastase! Raspunsul halucinant pe care i l-a dat fostului presedinte

Irina Begu a fost eliminata de Kerber in sferturi la Charleston

Al treilea meci, a treia remiză între FC Bihor şi Şoimii. Emoţiile pentru retrogradare n-au încetat

Pelici: ”Acum avem linişte”. Ce planuri are antrenorul pentru ultimele meciuri din play-out, dar şi după ce se termină campionatul

UTA, din nou pas greşit în faţa Giarmatei. Nagy: ”Am spus că mai e mult până departe”

Sebişul a pierdut şi la Turceni şi n-a profitat de pasul greşit al UTei: ”Le-am tot repetat să-şi respecte meseria. Nimic nu e întâmplător”

Debut bun pentru Neaga pe banca Giarmatei. ”Sosirea lui Rică a fost de bun augur, băieţii s-au mobilizat”

Doi jucători ai Stelei au intrat pe lista neagră după ultimele evoluţii: "Unul mai mult se uită, celălalt e eternul rateur"

liveTEXT ASA - CS U Craiova 0-0

"Trădare" în Liga 1 » O rivală a Stelei a luat un om cu 3 titluri în Ghencea

Alexandru Bourceanu, taxat dur de fanii Stelei: "Salvează-te, că umpli de penibil tot ce ai făcut bun"

Anunţul OFICIAL al celor de la Şahtior: "Nu depinde de noi!" Ce se va întâmpla cu Mircea Lucescu la finalul sezonului

Patricia Ţig, eliminată în sferturi la Medellin

Fisuri în relaţia Stoner - Honda? Australianul răspunde ironic pe Twitter japonezilor care nu l-au vrut în etapa MotoGP din Texas

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finală la El Kantaoui

Florin Mergea şi Rohan Bopanna au pierdut finala de la Casablanca

VIDEO | 7 zile până la MAREA PEDALARE. Mesajul sportivilor români pentru participanţi

Hagi: "Am vorbit cu Gică Popescu, arată bine, aşteaptă ziua în care o să iasă"

Fobalul nu ia pauză nici de Paşte! LIVE SCORE | ASA Târgu-Mureş - CS U Craiova, ora 16:30. Echipele de start. Concordia - CSMS Iaşi 2-1, în primul meci al zilei

Capăt de drum. HCM Baia Mare s-a oprit în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după o "dublă" slabă cu Dinamo Volgograd

Pantilimon, aproape de o mutare de zile mari! La ce club legendar din Europa va ajunge "Gulliver" din vară

Visul frumos s-a terminat! HCM Baia Mare s-a oprit in sferturile Ligii Campionilor dupa 25-30 cu Dinamo Volgograd!

VIDEO Lovitura incredibila! Un roman si-a luat aseara KO-ul anului in America! Este prima data cand pierde in felul asta

Nebunia lor nu are limite! Ce au putut face cu o bestie de masina pe Transfagarasan intrece orice imaginatie

Gica Popescu ACASA! Cea mai buna veste pe care a primit-o fostul capitan al nationalei dupa gratii:

"Un rus mi-a oferit 50 de mil$ ca sa cumpere Steaua!" Dezvaluirea lui Becali despre o afacere care putea schimba istoria clubului

QUIZ: Daca ai fi o saptamana gimnasta, tu ai fi ___. Cine? Si cat de repede ar ceda nervos Bellu cu tine? :))

Exista viata dupa Sumudica :) Chiajna 2-1 CSMS Iasi! Dinamo - Rapid se joaca la 19:00 pe National Arena

A fost surprins azi in trafic. Suma IMENSA pe care a dat-o pentru a avea acest numar. FOTO

Popovici: ”Golul de 2-1 a venit mult prea târziu”. Băcăuanii şi-au făcut planul pentru ultimele meciuri de play-off

Popa are cuvinte de laudă pentru FC Bihor: ”Mi s-a părut că este peste Poli şi Mioveni”. Remiza de la Oradea o consideră excelentă

Academica a realizat la Buzău o premieră. A câştigat acolo unde nu reuşise nimeni în acest sezon: ”Şi schimbările făcute au adus un plus”

Bucurie de trei minute. Atât a avut Brăila toate punctele în mănă, însă Suceava a egalat imediat

S-a decis cine arbitrează duelul Astra - Steaua

VIDEO Trei faze controversate la meciul ASA - CS U Craiova » Ambele echipe au cerut penalty-uri

Cîrţu, show la supărare: "Jucătorul meu dormea la golul lui N'Doye". Referat pentru Haţegan

Ciobotariu, cu picioarele pe pământ, chiar dacă e la un singur punct de Steaua: "Privim şi în sus, dar mai întâi la ce se întâmplă după noi". Declaraţie emoţionantă pentru suporterii lui ASA Tg. Mureş

Fază delicată în finalul partidei ASA - CS U 2-1. Craiovenii au cerut penalty. Reacţia lui Ion Crăciunescu

Peste Ronaldinho: în sfârşit Ronaldo a înscris din lovitură liberă. Portughezul nu mai marcase prin acest procedeu de un an de zile. Real - Eibar 3-0

Zi de coşmar pentru români, în Anglia. Pantilimon, umilit pe teren propriu, Chiricheş a fost invizibil în înfrângerea lui Spurs. Gardoş nici nu a prins lotul

Stoican, forţat să mute din start: Cosmin Matei s-a "rupt" după doar 9 minute

Daniel Niculae, faza primei reprize a derbyului Dinamo - Rapid. Ţesătura de pase şi bara

Revanşă pentru Il Giro pierdut în 2012! "Purito" a făcut contratimpul vieţii şi s-a impus la general în Turul Ţării Bascilor

Săpunaru, gura de tun a rapidiştilor cu Dinamo. Două ocazii în 60 de secunde

LIVE BLOG | Dinamo - Rapid 2-0. Cmovs a înscris în proprie poartă în minutul 2. Gavrilă a majorat scorul, după o gafă imensă a lui Bornescu

Veste BOMBA. Simona Halep va colabora cu doua nume URIASE din tenis! Dezvaluirea unei foste jucatoare

"E o rusine ce se intampla, mai bine ma suspendau definitiv" Ibra a luat foc dupa suspendarea de 4 etape primita in Franta

Tu o folosesti? Cea mai buna aplicatie pentru fotografii devine si mai buna

Prima reactie oficiala a Barcelonei, dupa ce agentul lui Dani Alves a anuntat plecarea brazilianului de pe Nou Camp! Ce spune Bartomeu

Ronaldinho, ca in vremurile bune! Cum si-a umilit un adversar in Mexic. VIDEO

Meci HORROR pentru Pantilimon! Romanul a trecut printr-un moment teribil, pentru ca mai apoi sa ia O CARUTA de goluri

Targu Mures 2-1 Craiova, GOL FABULOS Zicu! ASA e la 1 punct de Steaua! Cartu da vina pe arbitru: "Ii facem referat! Meritam un egal"

ASA s-a apropiat la un punct de Steaua, dar oltenii au facut scandal! CSU a cerut un penalty in minutul 95, Hategan nu a dat nimic: FOTO

Viseaza la primul trofeu dupa 50 de ani si lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar se pot desfiinta din sezonul viitor! Walter pleaca de la "U"

"Purito" Rodriguez, victorie in Turul Tarii Bascilor, dupa un contratimp formidabil! Katiusha, la putere inainte de marile tururi

ACUM LIVE text Dinamo 2-0 Rapid! GOOOL Gavrila! Gafa incredibila a lui Bornescu! Cmovs si-a dat autogol!

Farul pierde cu ACS Berceni şi intră în febra Ligii 3, dacă nu se desfiinţează: ”Suntem ca un bolnav de cancer şi aşteptăm să intrăm în metastază”

Mihalcea vrea joc urât, dar victorii: ”Se vede salvarea de la retrogradare”

Cheregi regretă punctele pierdute cu Şoimii: ”Meritam să câştigăm acest joc”

Issa: ”Am muncit mult pentru acest punct, sper să ne ajute la final”

Dan Alexa, supărat pe arbitraj: ”Ei i-a împins practic înspre careul nostru pe final”. Antrenorul liderului nu ştie de ce s-au arătat şapte minute de prelungiri

Simona Halep, apărată după ce a refuzat echipa de Fed Cup: "Ea joacă mereu pentru România"

Cristi Pustai se ia de jucători după înfrîngerea cu Dinamo : "La tontogoluri sîntem pe primul loc"

Se clatină din nou scaunul lui Cristi Pustai? Valerii Moraru: "Vom vedea"

Gavrilă, fericit pentru victoria lui Dinamo: "Uitasem să ne bucurăm. Sper ca fanii să înceapă să-l susţină pe Stoican, ne face rău acest conflict". Cui dedică golul din derby

DECLARAŢIA ZILEI "La tontogoluri suntem pe primul loc"

Stoican e convins că Dinamo va fi din nou sus: "O să vedeţi că vom fi din ce în ce mai buni. Un mare merit îl are Negoiţă". Ce spune despre conflictul cu fanii

Prezent la derby, Mircea Rednic a lămurit situaţia lui Geraldo şi Teixeira, care se pregătesc separat de restul echipei: "Trebuia să iau mai devreme decizia asta"

Juventus Torino învinsă de Parma, scor 1-0, în campionatul Italiei

Reacţia care încinge spiritele la Rapid: "Nu ştiu. Vorbim!"

Milsami Orhei învinge Sheriff Tiraspol cu 3-2 în derby-ul Moldovei. Echipa românilor Surdu şi Bud e aproape de primul titlu din istorie. ”Am făcut un meci mare, dar greul abia acum începe”

Huiduit şi sub presiune, Stoican a câştigat de Înviere. Giuleştenii au drum liber spre Liga 2 după gafele lui Bornescu şi Cmovs. Dinamo - Rapid 2-0

VIDEO INTERVIU | Cea mai bună judoka din istoria României, Alina Dumitru vorbeşte despre credinţă, post şi prezenţa lui Dumnezeu în viaţa ei: "Nu poţi face nimic fără credinţă. Întotdeauna am simţit că cineva veghează asupra mea"

Barcelona a scăpat victoria printre degete la Sevilla: a fost egalată, deşi a avut 2-0. Două puncte între catalani şi Real Madrid

Dinamo 2-0 Rapid | Cmovs si Bornescu i-au INGROPAT pe rapidisti! Vezi cele mai tari imagini de pe National Arena

INCREDIBIL! Revenirea ANULUI in fotbal! In minutul 84 era 3-0! N-o sa ghicesti niciodata cat s-a terminat! VIDEO

Micul Tyson descoperit de Titi "Prosop" viseaza sa fie noul campion mondial al Romaniei! Povestea sa e insa demna de un film

Vica si Corina se dueleaza la "Ferma Vedetelor". ACUM, la PROTV!

Andy Murray a avut parte de o nunta ca in povesti! Tenismenul s-a casatorit in Scotia si i-a chemat si pe fani la petrecere

Editie speciala Romanii au Talent, duminica, la ProTV! Mihaela Radulescu a jucat baschet! VIDEO

Pustai: "Sper ca Moraru o sa mai investeasca" Ce sanse mai are Rapidul la salvare, dupa esecul cu Dinamo

Meci de cosmar pentru Pantilimon, Chiriches a gresit si el la golul luat de Tottenham! Real 3-0 Eibar; Sevilla 2-2 Barca

Stoican: "Ma bucur ca fanii imi cer demisia, inseamna ca-i lasa pe jucatori in pace". Antrenorul, multumit dupa victoria cu Rapid

Barack Obama, aparitie absolut fabuloasa alaturi de Usain Bolt! Unul dintre cei mai puternici oameni din lume, alaturi de cel mai rapid :)

#SuntemCuVoi | Are 16 ani si 1.40 metri, dar e gata sa cucereasca lumea! Laura Jurca vrea medalii pentru Romania: VIDEO

Texeira si Geraldo, OUT de la Petrolul! Jucatorii vor sa plece, dupa ce au fost acuzati de blat cu Steaua! Reactia lui Rednic

Artimon: ”Nu ne cade bine această înfrângere”. Ce spune despre nivelul fotbalului în Liga 2

Poenaru, confuz la conferinţa de presă. De la ”am dominat şi nici nu se pune problema de victoria”, la ”reprizele au fost împărţite, Bacăul a dominat cu o posesie bună”

Marian Dinu demisionează de la Farul. Lucrurile întâmplate în vestiar, când el dădea declaraţii, l-au deranjat. Replica lui Braşoveanu