Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 19.03.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 19.03.2024

Cauta stiri

"Antrenor interimar" la FCSB: Hagi-Rădoi » Cum fac cei doi jocurile înaintea derby-ului cu CFR Cluj

Joacă în Liga 1 şi ţine legătura cu Paul Pogba: ”El făcea atmosfera plăcută în vestiar”

Dezvăluiri din vestiarul tricolorilor mici: ”A adus un mod profesionist de comunicare cu jucătorii”

Fiul unui campion din fotbalul francez joacă, la Bucureşti, în sferturile CE de baschet 3x3. "Tata a jucat baschet înainte de a juca fotbal, aşa că eu pot spune că am făcut pe dos decât el: am început cu fotbal, am terminat cu baschet"

“Primul lucru care a fost ciudat pentru mine, când am ajuns în Italia, a fost cât de mult timp stau acasă oamenii din Sud!” 3X3 cu spectaculoasa Rae-Rae, playmaker-ul Azzurrelor la CE de la Bucureşti: "trebuie să fii dispus să îi ceri corpului

CFR CLUJ - FCSB, ASTAZI 21.00 | "Daca joaca el, bate FCSB!" Pariul facut inainte de derby-ul favoritelor la titlu

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (16 septembrie 2018)

FOTO + VIDEO Saul "Canelo" Alvarez este noul rege al boxului! S-a impus la puncte în supermeciul cu Golovkin

Guardiola, elogii pentru un jucător de la City după ultima victorie: "Este foarte special! Cât timp voi fi aici, el va continua la City"

Omul care poate decide derby-ul! CFR a fost pusă în gardă: "Dacă joacă el, bate FCSB"

"Dacă mai dădea un penalty, îl bătea Chivulete!" :) Jucătorul care s-a amuzat pe seama arbitrului din cel mai "nebun" meci al sezonului

Cea mai tare declaraţie din Liga 1! De ce sunt tribunele goale? Un preşedinte de club răspunde: "Avem o jenă financiară! E greu să scot oamenii din casă pentru că populaţia e îmbătrânită"

Ce se întâmplă acum cu activistul Pussy Riot care a invadat finala Cupei Mondiale, apoi a fost arestat şi otrăvit în Rusia! Mutat de urgenţă în altă ţară. "E vorba de o doză mare" | VIDEO

"Cazul Marian Cozma" la Brăila! Doi baschebalişti americani de la ACS Cuza Sport Brăila, înjunghiaţi pe o terasă din oraş. Au fost operaţi de urgenţă. Acum sunt la Terapie Intensivă. Unul dintre ei e în stare foarte gravă şi va fi transferat

Ibrahimovic - show! A marcat golul 500 al carierei cu un procedeu din taekwondo şi a dat o declaraţie "marcă înregistrată": "Am mai multe goluri date decât au băieţii de pe teren meciuri jucate la un loc" | VIDEO

LIVE BLOG | CFR - FCSB, ora 21:00. Dică îl poate demite pe Conceicao! Echipele probabile

CFR CLUJ - FCSB LIVE, ASTAZI 21.00 | Dica l-a ales pe inlocuitorul lui Pintilii, Man si Teixeira vor fi rezerve! Echipele probabile la derby

Romania, in sferturile de finala la Europenele de 3x3! Azi, de la 15.15 in direct la Pro X, joaca cu Ucraina pentru semifinale

"THIS IS ZLATAN!" Ibrahimovic a marcat golul 500 din cariera in cel mai ZLATAN mod posibil :) Executia care sfideaza logica si aroganta de dupa meci

A rabufnit cand a fost intrebat despre Cristiano Ronaldo imediat dupa egalul cu Bilbao! Declaratia neasteptata a lui Marcelo

Rezultat SOC in meciul nebun dintre Canelo si GGG! A castigat toate centurile si apoi a facut anuntul: "Vreau si meciul 3 cu el!"

Nimeni nu mai credea ca acest transfer este posibil! Anuntul neasteptat facut astazi: unde poate ajunge Messi

Cosmar pentru Bayern la derby-ul cu Leverkusen! Un star al echipei si-a rupt piciorul si nu mai joaca in 2018

CFR CLUJ - FCSB, ASTAZI 21.00 | Omul care a ghicit rezultatul Romaniei cu Serbia pariaza pe o noua nebunie: "Va da 2 goluri diseara! E un varf autentic!"

CFR CLUJ - FCSB, ASTAZI 21.00 | Trei absente importante si o revenire! Anuntul lui Muresan despre situatia lui Conceicao si revenirea lui Dan Petrescu

Doi baschetbalisti americani de la ACS Braila, INJUNGHIATI in timp ce se aflau la o terasa! Cei doi se afla in afara oricarui pericol

"Singurul meci care conteaza! Fierbe sangele de rapidist in mine!" Mesajul razboinic postat de Alex Ionita inainte de CFR Cluj - FCSB!

Cutremur la Mister Olympia! Cel mai musculos om de pe Planeta in ultimii 7 sau 8 ani a fost detronat! Cum arata cel care l-a invins

Dinamo, bună doar în play-out! Echipa lui Bratu clachează în meciurile cu miză

Alex Ioniţă nu se dezminte! Mesajul războinic dinaintea derby-ului: "Steaua sau FCSB este demonul pe care trebuie de fiecare dată să-l doborâm"

"Cazul Marian Cozma" la Brăila! Doi baschebalişti americani de la ACS Cuza Sport Brăila, înjunghiaţi pe o terasă din oraş. UPDATE: "Se cunoaşte numele atacatorului! E un personaj cunoscut în lumea interlopă" | FOTO

România rămâne în elita canotajului mondial. Aur şi argint la CM de la Plovdiv, şase prezenţe în finale şi multe speranţe pentru Jocurile Olimpice de la Tokio

Marcel Puşcaş, atac la adresa şefului FRF! O analiză Lipă vs. Burleanu, în 25 de capitole, din care conducătorul fotbalului românesc iese "şifonat": "Nu a venit la conducerea FRC săracă, n-a reuşit să depăsească lejer un milion de euro în

Hagi s-a supărat din nou pe finul Gigi Becali! Totul a plecat de la varianta ca Ianis să joace la FCSB: "Să aibă grijă de jucătorii lor şi să-i facă de milioane"

LIVE TEXT | FC Voluntari - Poli Iaşi, ora 18:00. Gazdele caută prima victorie din acest sezon. Echipele probabile

Cutremur la Mister Olympia! Cel mai musculos om de pe Planeta in ultimii 7 ani a fost detronat! Cum arata cel care l-a invins

"Premiul Oscar pentru Canelo!" Florian Ceafalau, despre decizia controversata din aceasta dimineata!

Moment incredibil la Maratonul de la Berlin! Recordul Mondial a fost batut cu mai bine de un minut! De 51 de ani nu s-a mai intamplat asa ceva

Gest halucinant al lui Ribery la ultimul meci al lui Bayern! A plecat de pe banca in timpul partidei, s-a urcat in taxi si a plecat acasa!

Hagi a luat FOC cand a fost intrebat de plecarea lui Ianis la FCSB: "Lasati-i pe altii sa isi faca jucatorii de milioane!"

Vinicius Jr e de neoprit la Real Madrid Castilla! Reusita fantastica a pustiului brazilian: cum a putut sa suteze din lovitura libera

Romania, in sferturile de finala la Europenele de 3x3! ACUM LIVE in direct pe www.sport.ro, joaca cu Ucraina pentru semifinale

ACUM Marele Premiu din Singapore! Hamilton revine pe prima pozitie, Vettel a fost depasit de Verstappen

Athletic 1-1 Real Madrid, Sociedad 1-2 Barcelona | Ronaldo incearca sa inscrie primul gol in Serie A! Dybala e titular langa CR7! ACUM Juventus 0-0 Sassuolo

"Prieteni, el e Cristiano Jr!" Fiul starul portughez face spectacol la echipa de juniori a lui Juventus! A marcat din nou

Cine este interlopul suspectat ca i-ar fi injunghiat pe cei doi baschetbalisti americani

CFR CLUJ - FCSB, ASTAZI 21.00 | Ce a facut Gigi Becali cu cateva ore inainte de derby! Suma uriasa cheltuita de patronul FCSB

"E cel mai bun din lume!" PSG vrea sa dea lovitura in UEFA Champions League! Ce a spus Al-Khelaifi inaintea meciului cu Liverpool

CUPA DAVIS // UPDATE România pierde duelul cu Polonia din Cupa Davis » Ungur, înfrângere clară în meciul decisiv

ACS POLI - SPORTUL SNAGOV 1-2 » Dezastru pe Bega

RIPENSIA - BALOTEŞTI 2-1 » Vine Dulca?

UTA ARAD - ACADEMICA CLINCENI 0-1 » Succes mincinos

Serena continuă polemica! Ce a transmis în primul interviu acordat după scandalul din finala US Open

Zi "neagră"! România a pierdut dramatic cu Polonia şi a ratat revenirea în elită

Ronaldo, sincer: "Asta m-a făcut să fiu tensionat". Discursul după primele goluri în tricoul lui Juventus

Impecabil! Pantilimon şi Tătăruşanu au avut un weekend perfect. Cum s-au descurcat portarii de bază ai echipei naţionale în ultimele meciuri

Înfrângerea cu Polonia a fost decisivă pentru unul dintre ”greii” echipei de Cupa Davis: "A fost ultimul meu meci"

A scăpat de demitere, apoi s-a descătuşat. Leo Grozavu, reacţie necontrolată la finalul meciului care-l ţine în funcţie: "Haideţi, mă, daţi-vă-n pa mea!"

FC Voluntari - Poli Iaşi 2-3. Mihăescu a dat lovitura în al patrulea minut de prelungiri!

LIVE BLOG | CFR - FCSB, ora 21:00, în derby-ul etapei. Mica surpriză din poarta gazdelor, cine-l înlocuieşte pe Pintilii, scorul aşteptat de Mureşan şi câţi fani vor fi în tribune

Aşa nu! Douglas Costa a şocat lumea fotbalului cu unul dintre cele mai urâte gesturi văzute vreodată: "Trebuie dat afară, nu poate face aşa ceva". UPDATE | Reacţia brazilianului

Adrian Mititelu l-a demis pe Ştefan Stoica. Cine va conduce FC U Craiova

GOOOOOL CRISTIAAANOOOOO! VIDEO: RONALDO a dat DOUA goluri pentru Juventus!!! Juventus 2-1 Sassuolo

FC Voluntari 2-3 Poli Iasi | Mihaescu aduce victoria oaspetilor in prelungiri | CFR - FCSB 21:00 | Gaz Metan 3-2 Craiova

Erau aproape sa DISPARA, acum primesc doua milioane de euro si viseaza sa o bata pe FCSB! Anuntul momentului: ce echipa se trezeste cu o AVERE in cont

Craiovenii iau masuri dupa infrangerea de la Medias! Isi fac echipa de titlu si vor sa aduca un fotbalist crescut de Sporting

Momentul SCANDALOS care umbreste ziua MAGICA a lui Ronaldo! L-a SCUIPAT in fata dupa ce i-a dat un cap in gura! Gest SCANDALOS pe teren

Si-a gasit sotul in pat cu o alta femeie la cateva saptamani dupa nunta. Amanta, o ruda de-a ei

Performanta FABULOASA a lui Ronaldo! A ajuns la 400 de goluri in cariera dupa o zi MAGICA la Juventus

Marele Premiu din Singapore! Hamilton castiga cursa si are 40 de puncte peste Vettel la general

De cand astepta Ronaldo sa faca asta! Cum s-a bucurat pentru primele goluri in Serie A

Super coregrafie 3D la Petrolul - ASU Poli! Ce a aparut in peluza fanilor ploiesteni

Filmul atacului asupra baschetbalistilor americani. De ce a iesit interlopul Dasaev mai repede din inchisoare

CFR CLUJ - FCSB LIVE, 21.00 | BALGRADEAN, inapoi in poarta FCSB!!! Nedelcu joaca mijlocas central, Florinel Coman e titular!!! AICI surprizele lui Dica pentru SUPER DERBY-ul cu CFR

Coltul de rai din Romania distrus de oameni care au construit aici fiecare dupa cum l-a taiat capul

"Vreau sa o sun pe mama, vreau s-o sun pe mama mea!" Scene EMOTIONANTE cu baschetbalistii injunghiati la Braila! VIDEO EXCLUSIV

Visul ASCUNS al lui Radoi! Ce echipa din Liga 1 vrea sa antreneze dupa ce duce Romania U21 la Euro

VIDEO Golgeterul primei ligi din Grecia este român! Vârful venit de la Viitorul este de neoprit

Înfiorător! Joseph McClain, baschetbalistul înjunghiat la Brăila, a vorbit de pe patul de spital: "De asta s-au luat la ceartă cu noi!"

CFR - FCSB 1-1 // FOTO Start încins de meci la Cluj » Alexandru Stan, iertat după o intrare dură! Nu a mai scăpat de "galben" 3 minute mai târziu

CFR - FCSB 1-1 // FOTO Eroarea imensă care a dus la golul FCSB-ului + celebrare extravagantă a lui Florinel Coman: l-a copiat pe Conor McGregor!

CFR CLUJ - FCSB 1-1 // Toni Conceicao, acid după fluierul final: "Aici, în România, e normal să se întâmple asta!"

CFR CLUJ - FCSB 1-1 // Nicolae Dică s-a supărat pe jucători: "Nu-mi explic de ce se întâmplă mereu asta"

CFR- FCSB 1-1 // Motivul pentru care MM Stoica n-a stat pe bancă la Cluj: "De asta nu ne-a fost alături"

LIVE BLOG | CFR - FCSB 1-1. A 6-a remiză consecutivă. Campioana a dominat repriza secundă, Florinel Coman a marcat după gafa lui Adam Lang

Vă miră ceva? Eternul 1-1 între CFR şi FCSB a mai apărut o dată. Cronica derby-ului din Gruia

Florinel Coman are o explicaţie pentru căderea FCSB-ului din repriza secundă: "Cred că asta s-a întâmplat"

Jucătorii FCSB, supăraţi pe arbitraj: ”Am înţeles că a fost ofsaid la golul lor. Dar rezultatul e echitabil”

"Aşa se întâmplă când cineva din club nu iese să vorbească". Ţucudean a "înţepat" conducerea, apoi l-a pus şi pe Omrani pe lista vinovaţilor

Dică şi-a pus jucătorii la zid după remiza cu CFR Cluj: "Nu pot să-mi explic". Ce l-a deranjat pe antrenor şi cum a ajuns să "tragă" de Coman să mai joace

Egalul din derby l-a înfuriat pe Becali. Jucătorii FCSB, făcuţi praf în direct: "În viaţa mea nu am văzut fotbal atât de slab!" Cei trei fotbalişti care au scăpat de "tirada" patronului

"Bagă două pachete de ţigări pe zi şi în timpul meciului suflă, răsuflă. Eşti vai de capul tău, lasă ţigara dacă vrei să ajungi fotbalist". Omul pe care Becali nu l-a putut ierta

Un dialog cu Ilie Dumitrescu l-a făcut pe Becali să spună exact ce crede: "Toţi sunt de vină. Dică, MM, toată lumea! Îi dau afară, iau alţii". Când începe "revoluţia" la FCSB

Conceicao a lămurit situaţia lui Baptista, care a văzut din tribune remiza cu FCSB: "A fost alegerea mea"

FC Voluntari 2-3 Poli Iasi | Mihaescu marcheaza in minutul 93 | Gaz Metan 3-2 Craiova

Oltenii traiesc periculos! Sute de cai putere si accidente spectaculoase in Banie

Postarea care a RUPT internetul: 3,5 milioane de like-uri in doua ore! Ce a scris Ronaldo pe net dupa primele goluri pentru Juventus

Sezonul lui Florinel Coman! "Mbappe" a marcat dupa o eroare HALUCINANTA a lui Lang! Ce s-a intamplat la gol

CFR - FCSB | N-are semnal Becali?! :)) Dica n-a facut NICIO schimbare la pauza! E a doua oara in 14 meciuri

Ibrahimovic a ajuns la 500 de goluri marcate in cariera! Si-a ales TOP 10 goluri! Care e clasamentul

CFR CLUJ 1-1 FCSB | Al 5-lea 1-1 CONSECUTIV intre rivale. PACE in repriza a doua, dupa 45 de minute NEBUNE in derby! AICI ai fazele meciului

CFR CLUJ 1-1 FCSB | "Trebuia sa mergem peste ei si sa le mai dam unul!" Reactia lui Coman dupa 1-1 cu CFR

CFR 1-1 FCSB | "Nu-mi explic cum luam goluri d-astea!" Marea suparare a lui Dica dupa meciul cu CFR

CFR 1-1 FCSB | "Baaa, ce fotbalist esti, nu ti-e rusine?! Esti un munte de om, ce faci, baaa! Cum sa fii ATAT DE PRAF?!" Becali il DISTRUGE pe Nedelcu

L-a imitat Florinel Coman pe Gigi? Cum s-a bucurat dupa golul marcat cu in derby-ul cu CFR Cluj

CFR 1-1 FCSB | Becali anunta CUTREMURUL la FCSB! Ce se intampla cu Dica si MM

CFR 1-1 FCSB | "Eu decid aici, da? Sunt decizile mele" De ce nu a fost Julio Baptista in lot la meciul cu FCSB

CFR 1-1 FCSB | "Doar doi sunt titulari!" Ultimii doi jucatori de pe lista de LIKE a lui Becali la FCSB! Se cauta alti 9 titulari! Anunt BOMBA la miezul noptii

CFR 1-1 FCSB | "Omrani trebuia sa degajeze mingea aia!" Ce spune Tucudean dupa 1-1 in derby

"Scorul e al FCSB-ului, jocul e al CFR-ului!" Mihai Mironica dupa al 5-lea 1-1 consecutiv intre CFR si FCSB