Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 25.04.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 25.04.2024

Cauta stiri

Tot mai aproape de Euro 2017! Nationala feminina a terminat 0-0, la Lisabona, turul barajului cu Portugalia

Edi Iordănescu s-a apropiat de Moţi şi Keşeru în campionatul Bulgariei. CSKA Sofia a câştigat în deplasare cu Montana

Culori de Singapore » Tragerea la sorţi a grupelor a aşezat-o pe Simona Halep alături de Kerber, Keys şi Cibulkova

Ando contra Ando :) » Antrenorul lui Dinamo îşi critică jucătorii după ce în urmă cu două săptămâni spunea că e supermulţumit de lotul pe care îl are

Are portarul-gafă! Lucescu a fost iar condus, a 4-a oară, după eroarea monumentală a lui Lodîghin. L-a salvat Giuliano, cu golul victoriei

VIDEO A venit toamna şi la CFR » Clujenii au pierdut ieri primul meci după aproape trei luni de invincibilitate în Liga 1, 1-2 cu Viitorul

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (22 octombrie 2016)

Week-end ofertant în campionatele din Europa » 10 meciuri tari pe care nu trebuie să le ratezi

Primele semne de întrebare în privinţa lui Alibec. Reghe a fost avertizat: "Ştim că are probleme extrasportive!"

Zabivaka, mascota Campionatului Mondial din Rusia! "Radiază distracţie, farmec şi încredere!"

"E urât! M-am simţit ca un antrenor luat de la Rocar!" Şumudică a dezvăluit ce a discutat cu patronul Astrei

Marius Copil a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Anvers

Studenţii ieşeni, aşteptaţi în peluză! Modalitatea prin care CSM Poli vrea să atragă tinerii pe stadion

"O căsătorie care valorează cât o medalie de aur!" Portughezii, cuvinte de laudă pentru cuplul Dodean-Monteiro după succesul de la CE

Şoimii Pâncota a început meciul cu Foresta cu doar 10 jucători! Scorul a luat rapid proporţii

"Ne place, dar din păcate nu-i place şi lui Daum! Despre ce vorbim?!" VIDEO EXCLUSIV Marea nemulţumire a Stelei în raport cu echipa naţională. "El va avea oferte frumoase"

Jose Mourinho: "Să spun că-mi pasă de cum voi fi primit de către fanii lui Chelsea ar fi o minciună!"

EXCLUSIV Mutu a facut primul transfer la Dinamo. Ce ITALIAN din Serie A a batut palma cu echipa din Stefan cel Mare

"Sunt fericit si ma simt bine" Alibec a invatat deja primul cantec ros-albastru. Ce le transmite stelistilor dupa dubla din Europa

Cine iese "Antrenorul Anului"? Italienii au aflat cine sunt cei doi favoriti sa castige trofeul. Cum arata lista

Zidane vrea sa faca cel mai tare atac din istoria fotbalului! Pe cine vrea sa transfere langa Ronaldo, Bale si Benzema

"Acesta este telefonul cu Android pe care il astepta toata lumea!" Motivul pentru care este adevaratul rival pentru iPhone 7

Au folosit un Galaxy Note7 pe post de grenada in GTA V! Reactia incredibila a celor de la Samsung nu a intarziat

Soimii Pancota continua sa scrie "istorie" in Liga a 2-a. Nu au avut oameni de o echipa intreaga :( Cum au aparut pe teren azi

Tigari da, ciocolata putina, Cola deloc! Alibec a recunoscut care este cel mai mare viciu: "Ma uit la telefon din 5 in 5 minute"

Mourinho surprinde înaintea meciului cu Chelsea: "Abramovici nu a fost prietenul meu" » Răspunsul la întrebarea dacă se va bucura în cazul unei victorii a lui United

Simona Halep a oferit detalii despre numirea lui Ilie Năstase în calitate de căpitan-nejucător al echipei de Fed Cup: "Eu am propus această variantă"

EXCLUSIV Alibec spune tot despre negocierile cu Gigi Becali » Cum comentează episodul cu Roxana Vancea

liveSCORE Monica Niculescu dispută finala de la Luxemburg, împotriva Petrei Kvitova

liveTEXT Gaz Metan - CS U Craiova » Oltenii pot egala Steaua în fruntea Ligii 1

A treia medalie la Europeanul de tenis de masă! Samara şi Dodean şi-au asigurat bronzul la dublu

Vicente del Bosque a refuzat o ofertă de 10 milioane de euro din China: "Nu i-am acordat atenţie!"

Mesajul lui Ovidiu Ionescu, medaliat cu bronz la C.E. de tenis de masă, alături de Bernadette Szocs

FOTO | Dacia lansează versiunea Shinny Black a Duster

Dana Dodean a fost eliminată în optimile C.E. de tenis de masă de nemţoaica Han Ying

Svetlana Kuznetsova a câştigat Kremlin Cup şi s-a calificat la Turneul Campioanelor

Spre apărarea titlului! Samara s-a calificat în sferturile Campionatului European de tenis de masă

Veşti bune pentru Reghecampf: Achim şi Moke au revenit la antrenamente! Când se întoarce Pintilii

Eric Bicfalvi, integralist în înfrângerea lui Tom Tomsk, scor 0-3, cu Anji Mahacikala

Poate fi considerata cea mai sexy sotie de fotbalist. Cine e tanara care face senzatie de cate ori apare in tribune

Dacia a scos noul Duster. Cum arata masina al carei pret de vanzare incepe de la 15.000 de euro - FOTO

"Negoita si-a dat acordul sa vanda 50% din actiunile clubului" Cine sunt noii patroni de la Dinamo

Urmeaza si transferul lui Budescu? Raspunsul dat de Reghecampf cand a fost intrebat daca urmeaza un nou transfer de la Astra

Demostratie de forta la primul slalom urias al sezonului. Lara Gut, din alta liga la Soelden

Semnale ciudate venite din spatiu! Cercetatorii iau in calcul "ipoteza extraterestra"

Cei 4 stelisti care vor fi OK, dupa ce au fost facut KO in ultimele luni. Pintilii, cea mai importanta revenire, Moke poate juca deja

EXCLUSIV Alibec spune tot despre negocierile cu Gigi Becali

Noi dezvăluiri despre meciul de la Pâncota! Scene incredibile în fotbalul românesc! Ce s-a întâmplat pe finalul meciului

VIDEO Valencia - FC Barcelona. Meci nebun, cu 5 goluri, pe Mestalla! Victoria a venit în prelungiri

VIDEO Ce noroc! Principala urmăritoare a Stelei în Liga 1 a beneficiat azi de un autogol de tot râsul

Un copil de mingi a agitat apele în Anglia: cum a încercat să oprească tragerile de timp ale adversarilor

De Amorim, soluţie pentru Daum la naţională? “Sunt pregătit de 6 ani!”. Mijlocaşul îl aşteaptă pe Denis Alibec la Steaua

Reacţia Monicăi Niculescu după succesul entuziasmant de la Luxemburg

Bronz pentru Samara şi Dodean în proba de dublu a Europeanului de tenis de masă. În semifinale au pierdut în decisiv cu nemţoaicele Shan Xiaona / Petrisa Solja

Unul dintre cei mai promiţători atacanţi români îşi găseşte ritmul în străinătate. Performanţa superbă reuşită sâmbătă

Etapă ciudată în Premier League. De ziua lui Wenger, Arsenal s-a împiedicat de Middlesbrough. Trei meciuri s-au terminat fără gol. Toate rezultatele de sâmbătă

O repriză la superlativ, final trist! Dinamo a fost învinsă de Nantes în ultimul minut în Liga Campionilor

Barcelona a câştigat la ultima fază, iar fanii Valenciei au înnebunit! VIDEO | Neymar, Suarez şi Mascherano au căzut ca seceraţi, Messi s-a înjurat cu suporterii "liliecilor"

Meci superb la Mediaş! Gaz Metan - CS U Craiova 2-2. Oltenii au ratat ocazia de a egala Steaua în clasament

Contractul care dă toate topurile peste cap! Cel mai bine plătit antrenor din lume are 68 de ani şi nu activează în Europa. Cât încasează în fiecare an

LIVE BLOG | Dinamo - Pandurii, de la 20:30. "Revoluţie" în primul "11" ales de Andone. Echipele de start

Sumudica, la cutite cu patronul Niculae: "M-am simtit ca un antrenor luat de la Rocar!" Ce au discutat cei doi

Distractie si voie buna la antrenamentul Stelei. Ce au incercat sa-i faca Tamas si Enache lui De Amorim. Enache a comis-o din nou! :)

Valencia 2-3 Barcelona, dupa un meci absolut NEBUN. Messi i-a adus victoria Barcei dintr-un penalty, in minutul 90+1, dupa ce Valencia a condus cu 2-1

Victorie fabuloasa a Monicai Niculescu in finala de la Luxemburg: romanca a pulverizat-o pe Kvitova, fost numar 2 mondial, si i-a luat setul secund la ZERO

Colosal: la 68 de ani, fostul campion mondial Marcelo Lippi a devenit cel mai bine platit selectioner din lume pe banca unei nationale cu sanse mici sa ajunga la Mondial

In minutul 64 erau condusi cu 3-0, dar meciul a luat o turnura incredibila. Ce a reusit Espanyol, fosta echipa a lui Galca, in cel mai nebun meci al etapei din Spania

Ziua revenirilor incredibile: Borussia Dortmund a fost condusa cu 3-0 cu 30 de minute inaintea finalului, dar a reusit sa scoata egalul

20:30 LIVE text: ULTIMA SANSA pentru Andone! Dinamo - Pandurii. Vezi echipele de start

Critici aduse conducerii lui Dinamo: "Cum poti sa dai functii unor oameni care s-au lasat joi de fotbal sau unora care au distrus echipe?". Ionut Chirila crede totusi in Mutu: "Poate fi ca Galliani"

Scene rare cu Leo Messi in prim plan: argentinianul a cedat presiunii si s-a injurat cu fanii Valenciei, dupa ce acestia au aruncat cu o sticla spre Neymar

Oltenii rateaza sansa de a egala Steaua! Gaz Metan 2-2 CSU Craiova, dupa un meci nebun! Llullaku a reusit dubla!

Start de meci cu nervi la Dinamo - Pandurii: "Demisia! Demisia!"

Dezvăluiri din vestiar » Ce le-a zis Andone jucătorilor înaintea meciului cu Pandurii

Ziua stranierilor! VIDEO | Keşeru a făcut spectacol în Bulgaria, Gicu Grozav a marcat şi a pasat decisiv pentru Terek

Craiova a ratat şansa de a egala Steaua. Reacţia lui Mulţescu: "E aglomeraţie mare în lupta pentru titlu"

La un pas de titlu! Niculescu şi Ţig au pierdut finala turneului de dublu din Luxemburg după ce au ratat două mingi de meci

Un Lazăr, un Lazar şi o "revoluţie" reuşită. Dinamo - Pandurii 4-0, în meciul în care Andone şi-a lăsat patru titulari pe bancă, dar "câinii" s-au distrat cu un adversar copleşit de probleme

Directorul Mutu, mesaj pentru "câini": "Să nu ne îmbătăm după un meci bun!" Cum a comentat situaţia lui Andone

Grigoraş dă vina pe problemele financiare pentru umilinţa cu Dinamo. Antrenorul nu crede că jucătorii săi "au lăsat-o mai moale"

Andone scapă de demitere şi e liniştit: "Am vorbit cu domnul Negoiţă, totul e în regulă". De ce a schimbat echipa cu Pandurii şi ce spune despre reproşurile fanilor

Simona Halep, înaintea debutului cu Madison Keys la Turneul Campionelor, duminică, ora 12:00: ”Cred că este mai bine să nu fii lider la un astfel de eveniment, presiunea nu este aşa de mare”

Monica Niculescu este regina in Luxemburg: romanca a pulverizat-o pe Kvitova, fost numar 2 mondial, IN FINALA dupa i-a luat setul secund la ZERO. UPDATE | Niculescu si Tig au pierdut finala de dublu

Ziua revenirilor incredibile: Borussia Dortmund a egalat in minutul 90+1 pe terenul ultimei clasate, dupa ce Ingolstadt a condus cu 2-0 si 3-1

Si-au pus din nou coltii | Dinamo 4-0 Pandurii si "cainii" castiga primul meci dupa 3 infrangeri consecutive in Liga I: Lazar si Lazăr au inscris

Incident rasist socant, in Anglia. Ce i-a facut un trecator unui barbat care vorbea pe strada cu prietena lui in alta limba

Cehii n-au vrut sa-l mai lase pe Alibec sa plece! Sumudica: "M-a intrebat patronul lor cat costa!" Ce i-a raspuns

Ianis nu mai e junior, ci MAJOR. Fiul "Regelui" a implinit 18 ani si si-a serbat ziua de nastere in Italia. Gica Hagi: "Nu stiu ce i-au zis maica-sa si sora-sa, dar tatal sau e mandru de el"

Se vede titlul mai bine? Reghe a dat tonul, Tamas si Enache l-au urmat. Si-au pus toti ochelari! VIDEO

Nu vede, dar crede! Povestea fantastica a sportivului roman medaliat la Jocurile Paralimpice de la Rio e duminica, la Stirile Sportive de la ProTV: Alex Bologa traieste pentru JUDO

Gardos a revenit la antrenamentele lui Southampton, iar englezii ii dau si alte sarcini: fundasul a fost vanzator la magazinul oficial pentru o ora :) VIDEO

Sumudica si Reghecampf s-au luat la PALME! Declaratia care a declansat razboiul intre cei doi antrenori

Ronaldo a prezentat mascota Mondialului din 2018. Cum arata LUPUL alesi de rusi | VIDEO

SUPER VIDEO Daum, dirijorul care duce nationala la Cupa Mondiala! Cum orchestreaza calificarea :)

Dupa 72 de ani, a fost descoperita. Ce ascundea Adolf Hitler in baza militara secreta de langa Polul Nord

DUBLA marcata de Keseru pentru Ludogorets: romanul a ajuns la 6 goluri in 7 meciuri in campionatul Bulgariei. VIDEO

"Bucuria mea e retinuta, dar felicit echipa si pe Andone". Ce a spus Mutu dupa victoria lui Dinamo si cum a comentat scandarile fanilor, care i-au cerut demisia lui Ioan Andone

"Poate ca si eu mi-as fi cerut demisia daca eram in tribuna si echipa era pe 8". Cum a comentat Andone scandarile fanilor