Liga 1 Fotbal Romania: stiri si rezultate Liga 1 29.03.2024

Fotbal Romania stiri din Liga 1, clasament si rezultate Liga 1 de fotbal din Romania, cele mai noi stiri fotbal Romania, livescore Liga 1 29.03.2024

Cauta stiri

Tabloul optimilor la Euro 2016! Portugalia - Polonia, primul meci din sferturi. Germania, Italia, Spania, Franţa şi Anglia sunt pe aceeaşi "jumătate". Programul meciuror şi transmisiunile TV

Totul despre Euro 2016! Program sferturi, rezultate optimi, clasamente. Unde se văd LIVE meciurile zilei de la Campionatului European

Plictisao vs. Adormici! CROATIA 0-1 PORTUGALIA: 5 minute de fotbal, dupa doua ore fara sut pe poarta! Quaresma trimite Portugalia in sferturi la Euro cu un gol in minutul 116! VIDEO

Quaresma a marcat golul care califica Portugalia in sferturi la Euro!

Rezumatul de la Portugalia 1-0 Croatia! Nani a marcat singurul gol al meciului in minutul 117

A devenit star pe net iar acum duce totul la urmatorul nivel! Ce va face omul care are 9.000.000 de fani

FOTO Are Anglia la picioare! Imagini spectaculoase cu ”cea mai dorită femeie din Premier League”

Fabregas i-a pus gând rău lui Conte, noul său manager la club: "Să plece de la Euro, să aibă grijă de Chelsea"

Ziua de bronz » Echipa feminină de spadă a urcat ieri pe treapta a treia a podiumului la Torun

Cealaltă faţă a lui Dinamo » După ruşinea cu Samtredia, 1-5, "câinii" au remizat aseară, 0-0, cu Osijek, croaţii lui Vojnovici

Căpitanul vrea să plece » Varela a ajuns la un acord de principiu cu PAOK Salonic, aşteaptă doar "verde" de la patron pentru a semna cu grecii

FOTO Fotbal-picnic » Steaua s-a distrat aseară cu nevinovaţii de la Turnisce, 7-0. Nou-veniţii au dat recital cu nişte adversari jaloane

Primele impresii despre atacantul cipriot care este în probe la Dinamo! Ce spune Andone despre el

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (26 iunie 2016)

Iaşiul a remizat în primul amical din Turcia: CSMS - Neftci Baku 3-3

În sfârşit! Ianis Hagi face pasul spre fotbalul cu adevărat mare. Fiul "Regelui" nu merge în cantonament cu Viitorul. Unde ajunge în această vară

Quaresma, omul decisiv al portughezilor: "Am atacat la momentul potrivit!"

Prima plecare de la Real Madrid: Zidane şi-a dat acordul pentru vânzarea lui James Rodriguez

Pogba şi-a stabilit viitorul: Dybala, colegul său de la Juventus, a făcut dezvăluirea

Columbia a câştigat finala mică a Copei America, scor 1-0, în faţa Statelor Unite ale Americii

"Bă, eşti nebun, nu mai da pase cu exteriorul că nu pot toţi să preia!" Jucătorul de geniu comparat cu "Regele": "Îi recomand public lui Hagi să-l ia la Viitorul!"

Nani a ajuns la 100 de selecţii pentru naţionala Portugaliei

Fernando Santos: "Ne-ar plăcea să facem un meci frumos cu Polonia, dar nu mereu câştigi aşa un turneu!"

Motivele pentru care Iordănescu nu l-a băgat pe Sânmărtean la Euro: "Eu pe băiatul ăsta nu-l suport!". De ce nu stau în picioare explicaţiile selecţionerului şi ce rol a jucat interesul lui Becali

Rezumatul de la Portugalia 1-0 Croatia! Quaresma a marcat singurul gol al meciului in minutul 117

A intors toate privirile in tribune la meciul Elvetia - Polonia. Cat de sexy a fost imbracata aceasta fana

Noua lovitura pentru Marea Britanie. Aproape 60% vor acelasi lucru

Cel mai tare tobogan din lume e la 300 de metri deasupra pamantului! Ce se vede de sus

Recordul senzational pe care l-a atins aceasta masina electrica. Niciodata nu s-a mai intamplat asa ceva

El e ARNOLD de Romania! Nu lipseste nicio zi de la sala si a ajuns sa faca bani din cea mai mare pasiune! Cum arata iubita lui

A mers cu iubitul la scaldat, dar nu se astepta la ce avea sa se intample. Cum s-a terminat totul

Selectionerul Croatiei: "Portugalia e favorita sa castige turneul!" Familia lui Cristiano Ronaldo s-a aruncat in piscina de fericire dupa calificarea Portugaliei VIDEO

14 zile pana la IordanEXIT, Cosmin Olaroiu i-a dat raspunsul lui Burleanu

Cati bani a castigat Ovidiu Hategan pentru cele doua meciuri arbitrate la Euro! A luat cat pentru un sezon intreg de Liga I

"Performanta" remarcabila a lui Ronaldo cu Croatia: n-a atins mingea in careul advers, niciun sut pe poarta 90 de min! Gluma zilei pe Twitter: ce a spus Ronaldo Jr. in timpul meciului

El este Gheata de Aur de la Euro in acest moment! GALERIE FOTO: Imagini fantastice cu fetita lui Bale, intrata pe teren sa se bucure pentru calificarea nationalei

REZUMATE VIDEO: Elvetia 1-1 Polonia (4-5 pen), Tara Galilor 1-0 Irlanda de Nord, Croatia 0-1 Portugalia

Europa vs. America, FIFA decide daca va avea loc un meci care nu s-a mai jucat niciodata! Copa America, succes rasunator: audiente mai mari ca la Euro!

Comentatorul islandez a fost demis de la job-ul de zi cu zi, la 3 zile dupa ce a intrat in istorie cu reactia nebuna de la gol! VIDEO

Oferte la smartphone-uri de nerefuzat!

Florin Prunea speră ca meciul cu Hajduk Split să se joace în Copou: "Am cerut un nou deadline de la UEFA"

Cesc Fabregas: "Sper ca după meciul direct, Conte să se concentreze doar pe munca de la Chelsea"

Un nou transfer la United: nemţii au fost de acord să-l cedeze pentru 38 de milioane de euro

Luciano Spalletti şi-l doreşte pe fundaşul belgian Thomas Vermaelen de la Barcelona

Jerry Gane, noul antrenor al echipei CSM Râmnicu Vâlcea

OFICIAL |Schalke 04 l-a transferat pe atacantul elveţian Breel Embolo de la FC Basel

LIVE BLOG | Franţa - Irlanda 0-1. Stupoare la Lyon. Brady deschide scorul în minutul 3 şi francezii nu se regăsesc. Urmează Germania - Slovacia, de la 19:00, şi Ungaria - Belgia, de la 22:00

Trei jucători din naţionala Irlandei de Nord s-ar putea retrage după EURO

Cursa MotoGP de la Assen, distrusă de ploaie. Jack Miller a câştigat, Rossi a căzut şi Lorenzo a terminat pe 10

Franţa, "rănită" de cel mai rapid penalty din istoria Campionatelor Europene! FOTO FABULOS | Cât de bine a putut să execute Robbie Brady

Bomba dupa BREXIT. Cine ar putea bloca iesirea Marii Britanii din Uniunea Europeana

Alerta maxima pe aeroportul Heathrow din Londra: un avion a fost evacuat de urgenta. Ce se intampla in aceste

VIDEO Imnul Frantei, cantat de suporteri in metrou, in drum spre stadion! Zi mare la Euro: Franta, Germania si Belgia se bat pentru sferturi

Shakira a starnit un val de ironii pe Twitter pentru o gluma... asa si-asa, dupa golul marcat de Shaqiri :) VIDEO

Ce le-a spus Reghecampf stelistilor inainte de victoria cu 7-0: "Cand am auzit asta, am stiut ca trebuie sa dam neaparat goluri multe"

Doua mari lovituri reusite de Mourinho la United: "Zlatan semneaza in 5 zile, celalalt transfer costa 38 mil € si e 90% facut!"

Si-a inselat iubita cu partenera unui coleg de la club! Cum a fost prins un fost star de la Man United

ACUM FRANTA 0-1 IRLANDA! GOOOOL BRADY din penalty! Rami a facut fault in careu in minutul 2! Inceput NEBUN de meci la Lyon

DEZBATERE NATIONALA | Toata lumea se intreaba: Ei sunt solutiile pentru urmatorul turneu final?

liveTEXT Campioana României dispută azi al treilea amical al verii. Bătaie pe teren!

Gafă de zile mari făcută de Wenger » Cu cine l-a confundat pe medicul croat

Payet n-a mai marcat, dar a oferit cel mai frumos moment al partidei Franţa - Irlanda 2-1 | VIDEO

Transfer important reuşit de VFL Wolfsburg

S-ar putea să-şi înghită cuvintele! Ce mesaj i-a dat Lampard lui Gudjohnsen, înainte de Anglia - Islanda! "Nu înţeleg ce i se pare amuzant"

Au "explodat" Modric şi Rakitic, iar el e aşteptat să le calce pe urme. Klopp e aproape să dea lovitura verii. Ce ofertă a făcut pentru noul star al fotbalului croat

Cei mai frumoşi fani de la EURO au lovit din nou! EMOŢIONANT | Ce le-au făcut suporterii Irlandei jucătorilor la finalul meciului cu Franţa

Antoine Griezmann, eroul Franţei în optimi: "Sunt aici pentru echipă şi pentru antrenor! Joc pe orice post"

După Hummels, Borussia pierde şi al doilea fundaş central care a scris istorie alături de Klopp: "Nu vreau să-mi câştig banii stând pe bancă"

Irlanda pleacă acasă, dar lasă o impresie bună. Martin O'Neill: "Dacă mai păstram avantajul 6-7 minute, francezii ar fi intrat în panică"

LIVE BLOG | Germania - Slovacia 3-0, Draxler pune capăt emoţiilor. Franţa s-a calificat greu, 2-1 cu Irlanda! Urmează Ungaria - Belgia, de la 22:00

Surpriză la Dinamo! "Mulţumim pentru tot, Danemarca!" Mijlocaşul care vine la Bucureşti să semneze. FOTO | Şi-a pus pe Facebook biletele de avion

Statul Islamic a fost INVINS. Ce s-a intamplat la cateva ore dupa ce fortele antitero au luat cu asalt orasul

FRANTA 2-1 IRLANDA! Griezmann i-a distrus pe irlandezi in 4 minute! Pentru francezi urmeaza Anglia sau Islanda in sferturi

Simona Halep, Irina Begu si Patricia Tig au aflat orele la care debuteaza luni la Wimbledon. Vezi aici programul

S-a retras aici dupa "rusinea" de la Euro! Asa arata "palatul de taina" al lui Iordanescu!

Cine este BOMBA sexy care a atras privirile tututor spectatorilor de la EURO?

LACRIMILE DE ADIO ale unei legende. Jucatorul urias care se retrage de la nationala dupa ce a fost eliminat de la Euro

Inca doua lovituri pregatite de Sumudica pentru Liga! Ce transferuri anunta antrenorul Astrei

ACUM Germania 3-0 Slovacia! GOOOOOL Draxler! SUPER executie pentru cel mai bun om de pe teren!

IMAGINEA ZILEI la Euro 2016! Momentul in care Payet s-a pus in genunchi in fata lui Griezmann! E primul jucator de la Zidane care reuseste asa ceva

Scene senzationale dupa Franta - Irlanda! Ce au facut suporterii irlandezi in fata jucatorilor

Ce meci, CE KEANE! Irlanda e eliminata de la Euro, dar Roy Keane a devenit VIRAL cu faza asta! MEME-urile senzationale aparute

Fericire MARE in familia Anamariei Prodan! Are 3 copii, iar astazi are un nou motiv de sarbatoare

Ce plan au Germania si Franta pentru Europa dupa Brexit. Astazi au facut anuntul

Ce lacrimi, cat chin! :( Jucatorul croat pentru care o lume s-a sfarsit la finalul meciului! Merita asa ceva?

VIDEO Cu mâinile murdare » Joachim Low a "lovit" din nou!

Mircea Lucescu a stat azi la primul meci pe banca lui Zenit

FOTO Eroare monumentală făcută de LA Galaxy în cazul lui Steven Gerrard

CS Universitatea Craiova, remiză contra campioanei Austriei! Echipa folosită de Mulţescu

Un parior român a nimerit un pronostic NEBUN la Franţa - Irlanda. FOTO | Biletul fabulos cu care a dat lovitura

Astra Giurgiu a învins NK Inter Zapresic, scor 3-2, într-un meci amical! INCREIDIBL | Autogol al croaţilor, de la 40 de metri, în minutul 81

Nu se poate abţine! Low a lovit din nou. VIDEO Cum a fost surprins antrenorul Germaniei în meciul cu Slovacia

Botoşani îşi ia ADIO de la Cabrera! Grozavu: "El doar se antrenează cu noi..." Argentinianul pleacă la prima ofertă concretă

Petre Grigoraş va semna cu Pandurii Tg. Jiu. Gorjenii confirmă venirea: ”În perioade dificile ne întoarcem la origini şi, în cazul nostru, la fotbalul spectacol”

Buffon: "Morata e principala ameninţare!" De ce se tem italienii de atacantul lui Juventus: "Doar marii jucători au această calitate"

Tabloul optimilor la Euro 2016! Portugalia - Polonia şi Belgia - Ţara Galilor primele sferturi "confirmate". Programul meciuror şi transmisiunile TV

Ziua granzilor. Hazard a sclipit, Belgia a spulberat Ungaria, 4-0, şi echipa lui Wilmots merge în sferturi. Germania şi Franţa s-au calificat între primele opt

DISTRACTIE pentru nemti la Euro: 3-0 cu Slovacia! Urmeaza FINALA din sferturi cu Spania sau Italia! Cum s-au marcat golurile

VIDEO SENZATIONAL de la petrecerea de 93 de ani a Rapidului! Ce au facut fanii

"Ii inghitim ca pe pizza" Cum pregatesc italienii din Bucuresti FINALA DIN OPTIMI de la Euro cu Italia, luni, la 19:00, la ProTV

Andone, razboi la titlu cu Astra, Steaua si Viitorul. Ce se intampla cu negocierile pentru Kapetanos

"Nu exista asa ceva!" Morosanu se face SELECTIONER, dupa ce a vazut Romania la Euro! Cum ii obliga pe fotbalisti sa joace :)

Rasturnare de situatie. Ce vrea sa faca David Cameron dupa Brexit

Nationala somerilor vrea sa distruga Bulgaria! Herea putea fi vedeta echipei, dar a semant cu Tg. Mures

Cel mai tanar pilot de drifturi a facut senzatie intre doua probe de BAC! Ce poate sa faca la volan

Cea mai tare surpriza pentru Amansio dupa ce si-a distrus adversarul in ring! Ce cadou i-a facut sotia de ziua lui

Belgia face SCORUL TURNEULUI FINAL si ajunge in sferturile Euro 2016, unde da peste Tara Galilor: Ungaria 0-4 Belgia. Vezi aici golurile VIDEO

Video emotionant de la imnul Belgiei inaintea meciului din optimi cu Ungaria

5 titluri mondiale si 4 europene: Italia - Spania in optimi la Euro. Meciul e in direct al PRO TV, azi de la ora 19:00

Cum s-a trait imnul Ungariei inaintea meciului cu Belgia de la Toulouse

De Bruyne rateaza cu un sut de la 16 metri

Alderweireld deschide scorul cu Ungaria

Kiraly intervine excelent in fata lui De Bruyne

Gafa incredibila a lui Courtois in meciul cu Ungaria! Momentul in care TOT stadionul a inghetat

Courtois aluneca dupa o pasa inapoi a unui coechipier. Belgia, aproape de autogol