Marius Copil s-a calificat în semifinalele turneului challenger din Taiwan 06.10.2017

Marius Copil s-a calificat în semifinalele turneului challenger din Taiwan Jucătorul român Marius Copil (nr. 77 ATP) a câștigat cu 7-6, 6-4 meciul din sferturile de finală ale turneului de la Kaohsiung împotriva lui Lukas Rosol (nr. 198 ATP) și a acces în careul de ași al competiției din 06.10.2017

Cauta stiri

Jucătorul român Marius Copil (nr. 77 ATP) a câștigat cu 7-6, 6-4 meciul din sferturile de finală ale turneului de la Kaohsiung împotriva lui Lukas Rosol (nr. 198 ATP) și a acces în careul de ași al competiției din Taiwan. Tenismenul originar din Arad s-a impus în primul set la tie-break cu 8-6, după ce fiecare dintre cei doi sportivi și-a realizat serviciul. ...

Marius Copil s-a calificat în semifinalele turneului challenger din Taiwan

Stiri Gazeta Sporturilor

Cele mai noi stiri fotbal Romania

FOTO Gnohere a izbucnit pe Instagram! Replică dură pentru omul de fotbal care l-a comparat cu un tractor

VIDEO Antrenorul lui PSG se revoltă după ce Neymar a luat 2 galbene în 2 minute: "Trebuie protejat"

Ce scriu azi ziarele de sport din lume (23 octombrie 2017)

LIVE BLOG Alegeri LPF | Surse: Situaţia s-a clarificat! Gino Iorgulescu a câştigat al doilea mandat în fruntea Ligii

ProSport Live | Ziua alegerilor la LPF! Iorgulescu vs Drăgoi

LIVE BLOG Turneul Campioanelor | Halep - Garcia, de la ora 14:30, în prima rundă a Grupei Roşii. Meci revanşă cu miză uriaşă: Simona luptă pentru revenirea pe locul 1 mondial în clasamentul live

PRIMUL ATAC la Iorgulescu, dupa victoria de la alegerile LPF: "Isi termina mandatul doar daca nu intervine DNA!"

TEAPA ISTORICA pentru un portar! Adversarul a tras in bara la penalty, el s-a bucurat, insa ce a urmat depaseste orice imaginatie! VIDEO

ALEGERI LPF: ULTIMA ORA! Victorie zdrobitoare pentru Gino Iorgulescu: 13-1 in fata lui Sorin Dragoi! Inca 5 ani de mandat pentru Iorgulescu

Sarapova, noua lidera mondiala dupa calificarea in finala

Ioannis Tamouridis a castigat etapa a saptea a Turului Romaniei

Sara Errani va juca finala de la Roland Garros

Sportul Chiscani face legea în prima ligă judeţeană din Brăila. Liderul a învins la scor a doua clasată

Nicolae Dică e pe cale să rateze promovarea în Liga 2 cu SCM Piteşti. "Sperăm până în ultima clipă". Ce vrea să facă fostul stelist după ce se termină sezonul

"Sfârşitul nu-i aici". Universitatea Cluj a scăpat încă o dată de faliment

LPF critică FRF pentru regula jucătorilor U21! Cine are dreptate? » Cum arată cea mai bună echipă a jucătorilor eligibili pentru această regulă + care au fost beneficiarii

Planul lui Hagi » Ce jucător vrea să aducă înapoi, la nici un an după ce l-a transferat

Balaci se revoltă la adresa cluburilor din Liga 1: "Nu e în regulă"

INTERVIU cu Damjan Djokovici: ”Am venit să termin ce am început!”

Mircea Sandu a discutat cu mama lui Alibec despre problemele jucătorului: "Poate face asta"

FOTO Vânătoarea de puşti continuă » Gigi Becali şi-a stabilit următoarele 5 ţinte din Liga 1!

Danemarca - România » Motivul incredibil pentru care TVR nu va comenta meciul de la Copenhaga

Reunire electorală cu fotbal feminin: România începe azi pregătirea cu Danemarca. Programul complet

INTERVIU » Romario Benzar e pe val: "Sper să fiu decisiv contra Danemarcei, victoria e obligatorie"