Gazeta Sporturilor, stiri fotbal Gazeta Sporturilor 30.01.2023

Gazeta Sporturilor, stiri fotbal Gazeta Sporturilor, cele mai noi stiri Gazeta Sporturilor 30.01.2023

Cauta stiri

Au rupt cântarul! 2 arbitri din Superliga au primit termen până în martie să slăbească

La ultimul curs al arbitrilor, toți arbitrii centrali și asistenții au fost cântăriți, iar din prima categorie, Cătălin Popa și Andrei Antonie au depășit limita de greutate și li s-a dat termen până la 1 martie să ajungă la kilogramele opt

Sepsi - FCU Craiova / Meci oprit definitiv din cauza scandărilor xenofobe

sepsi, craiova, ...

Imagini cu momentul primei opriri a meciului din Sepsi - FCU Craiova

Surprins de reporteri » Strigătul lui Gică Hagi pe tunel, imediat după revenirea uluitoare cu FCSB

Farul a învins-o pe FCSB, scor 3-2, în etapa cu numărul 23 din SuperLiga României. Gică Hagi (57 de ani) și Denis Alibec (32 de ani) au trăit la intensitatea maximă victoria. Farul a revenit fantastic în fața celor de la FCSB, cu două goluri î

Cadru cu cadru! Fotoreporterul GSP a surprins bucuria nebună a lui Hagi, după victoria-blitz din prelungiri

Gheorghe Hagi a savurat din plin victoria cu care Farul trece înapoi pe prima poziție din Superligă, 3-2 pe terenul celor de la FCSB.  Fotoreporterul GSP, Raed Krishan, a surprins cadru cu cadru explozia de bucurie a lui Gică Hagi, când elevii săi

Napoli decolează spre primul titlu după 33 de ani » Mourinho, înfrânt pe terenul liderului

Napoli a învins-o pe AS Roma, scor 2-1, în cel mai tare meci al rundei #20 din Serie A și își consolidează fotoliul de lider. Formația lui Spalletti a spart gheața în minutul 17. Deschis în flancul stâng, Kvaratskhelia a centrat precis pentru O

Ce este revenirea lui Ianis?

Un eveniment important pentru fotbalul românesc? Sau o victorie personală a unui fotbalist bun, care are în spate un formidabil aparat propagandistic? Cuvintele sună clar, egal. Astăzi s-a (mai) întâmplat ceva important pentru fotbalul românesc. E

Avem înregistrarea: ce se aude dinspre galeria olteană înainte ca Andrei Chivulete să oprească meciul Sepsi - FCU Craiova

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost suspendat definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 26. Gazeta a intrat în posesia înregistrării cu scandările xenofobe care au dus la oprirea partidei.  Cum partida a fost oprită din cauza fanilor olteni, aproape si

Va fi Djokovic cel mai mare sportiv din tenis?

Novak Djokovic a terminat sfidător și arogant meciul cu Stefano Tsitsipas. Grimasa sa a arătat-o pe deplin. Avea dreptul. A controlat autoritar meciul și a încheiat un turneu fără emoții. Superioritatea sa a fost evidentă de-a lungul a două săp

Hagi n-a rezistat până la pauză: i-a schimbat pe amândoi în 10 minute

FCSB - Farul | În prima repriză, la scorul de 0-0, Gică Hagi (57 de ani), managerul dobrogenilor, a schimbat doi jucători! Mai întâi, în minutul 26, Hagi a „umblat” la postul de fundaș stânga: l-a înlocuit pe David Kiki (29) cu Andrei Borza

Pierde FCU Craiova cu 0-3? Ce spune regulamentul după ce Sepsi - FCU Craiova a fost oprit pentru xenofobie

Sepsi - FCU Craiova a fost oprit de arbitrul Andrei Chivulete în minutul 25, la scorul de 0-0, din cauza scandărilor xenofobe.  Cazul va fi judeat de Comisia de Disciplină din cadrul FRF pe baza raportului întocmit de arbitru și de observatorul part

Sepsi - FCU Craiova, în etapa #23 din Liga 1. Meciul, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe!

Meciul Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Jucătorii și arbitrii au intrat la vestiare pentru moment. Partida începuse la ora 16:03. Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova, în

FCSB - Farul, derby-ul etapei 23 din Superligă. Echipele probabile + Cele mai tari cote

FCSB și Farul se vor înfrunta astăzi, de la ora 19:00, într-un meci din etapa 23 a campionatului. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și televizată de PrimaSport 1, DigiSport 1 și OrangeSport 1. AICI, rezultatele și programul etapei 23 de campionat

Hermannstadt ar putea face un nou transfer » Jucătorul e liber de contract

Hermannstadt, ocupanta poziției a 10-a în Superliga, ar urma să îl transfere pe mijlocașul german Vesel Limaj (26 de ani).  Jucătorul neamț ar putea semna în cursul zilei de azi contractul cu formația antrenată de Marius Măldărășanu (47 de

Stefanos Tsitsipas - Novak Djokovic, finala Australian Open 2023 » Primul titlu de Grand Slam pentru grec sau al 22-lea pentru Nole?

Stefanos Tsitsipas (24 de ani, locul 4 ATP) și Novak Djokovic (35 de ani, 5 ATP) se înfruntă acum, în finala masculină de la Australian Open 2023. Duelul a început la ora 10:45, este live pe GSP.ro și televizat de Eurosport 1. Sabalenka a făcut me

Sepsi - FCU Craiova, în etapa #23 din Liga 1 » Echipele probabile + cote

Sepsi Sf. Gheorghe și FCU Craiova se înfruntă duminică, de la ora 16:00, în runda cu numărul 23 din Liga 1. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și televizată pe Orange Sport 1, Digi Sport 1 și Prima Sport 1.  Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova, live

Ce fac stranierii în acest weekend » Alexi Pitu a debutat în Ligue 2

GSP.ro vă ține la curent cu evoluțiile și rezultatele din acest weekend ale românilor de peste hotare.  Alexi Pitu a debutat la Bordeaux Alexi Pitu (20 de ani) a debutat astăzi la noua lui echipă, Bordeaux. Mijlocașul cumpărat de la Farul cu dou

Veste excelentă pentru CSU Craiova: a revenit după aproape 5 luni!

La aproape 5 luni de la accidentarea pentru care a avut nevoie de operație, Elvir Koljic (27 de ani) a revenit pe teren într-un meci oficial. Eugen Neagoe l-a introdus pe teren în partea a doua a duelului cu Hermannstadt. Pe 1 septembrie 2022, Koljic i

Rangers - St. Johnstone 2-0 » La 372 de zile de la accidentare, Ianis Hagi a revenit pe teren într-un meci oficial

Rangers a învins-o pe St. Johnstone cu 2-0 în etapa 23 a campionatului scoțian. Ianis Hagi (24 de ani) a intrat pe teren în minutul 72, la un an și 7 zile de la accidentarea gravă pe care a suferit-o la genunchi.  Pe 21 ianuarie 2022, în meciul de

GOLAZO Răzvan Marin! A rupt plasa în Serie A

Răzvan Marin (26 de ani) a înscris un gol de toată frumusețea și a pasat decisiv la altul în egalul dintre Empoli și Torino, scor 2-2. Revenit direct în primul „11” după suspendarea ispășită etapa trecută, Răzvan Marin a fost decisiv în

Cele mai noi stiri fotbal Romania

U BT Cluj, a doua victorie în Top16 din Basketball Champions League! FIBA Europe a anunţat că Turneul Final Four va fi găzduit în 2022 de Bilbao

Cristi Bălgrădean, pedeapsă drastică după eliminarea de la meciul cu Universitatea Craiova! Cât o să lipsească Mario Camora

Universitatea Craiova a pus în vânzare biletele la derby-ul cu FCU, dar numai pentru propriii fani!

Panduru râde de Pintilii. Mă gândeam la Puya!

De două ori fericit. Ce a spus Gică Hagi despre revenirea fiului său, Ianis

Al treilea titlu mondial consecutiv pentru Danemarca la handbal masculin

Sarapova, noua lidera mondiala dupa calificarea in finala

Ioannis Tamouridis a castigat etapa a saptea a Turului Romaniei

Sara Errani va juca finala de la Roland Garros

Takayuki Seto termină contractul cu Petrolul în vară. Ce planuri are niponul la finalul campionatului de Liga 2

Petrolul joacă un amical cu Dinamo Kiev U19, echipă care a ajuns până în optimile de finală din UEFA Youth League. Accesul pe stadionul ”Ilie Oană” se face cu abonament sau bilet

Fost campion în San Marino, David Pop vrea în Liga 2 cu Ghiroda, apoi speră să revină în Peninsulă: ”Puteam juca în preliminariile Champios League”

LPF critică FRF pentru regula jucătorilor U21! Cine are dreptate? » Cum arată cea mai bună echipă a jucătorilor eligibili pentru această regulă + care au fost beneficiarii

Planul lui Hagi » Ce jucător vrea să aducă înapoi, la nici un an după ce l-a transferat

Balaci se revoltă la adresa cluburilor din Liga 1: "Nu e în regulă"

CS Universitatea Craiova - Hermannstadt, în etapa #23 » Primul meci cu Neagoe pe banca oltenilor

U Cluj - Rapid, în etapa #23 din Superligă

A semnat cu locul doi din Bundesliga, iar clubul din Superliga se umple de bani!

Încă o modificare de ultim moment în lotul României: Denis Alibec s-a accidentat! Înlocuitorul ales de Edi Iordănescu

România - Bosnia » Echipele de start: Edi Iordănescu schimbă sistemul

Finlanda - România » Echipa de start aleasă de Edi Iordănescu: Stanciu, rezervă!